سبد خرید شما خالی می باشد.
0

کپسول آتش نشانی در فروشگاه آتش مهار البرز عرضه کننده انواع کپسول آتش نشانی شامل مجموعه ای بزرگ از انواع کپسولهای آتش نشانی می باشد. که از انواع کپسول آتشنشانی  ( Fire Extinguishers ) موجود در فروشگاه می توان به کپسول آتشنشانی بیوورسال ، کپسول آتش نشاني co2 , کپسول آتش نشانی فوم و ... اشاره کرد. آتش مهار البرز دارای نمایندگی عرضه کننده و ارائه دهنده خدمات شارژ کپسول آتش نشاین از انواع  برندهای کپسول آتش نشانی می باشد.

کپسول آتش نشانی نوعی دستگاه برای خاموش کردن آتش می باشد و جزء مهمترین تجهیزات و وسایل  اطفاء حریق می باشد که جزء خاموش کننده های دستی و قابل حمل به شمار می آیند. که انواع مختلفی دارد و هر کدام برای نوع خاصی از آتش استفاده می شود. مکانیزم

کپسول آتش نشانی به این صورت است که مواد درون آن با استفاده از گازی که درون آن است با فشار از کپسول خارج شده و  موجب خاموش کردن آتش می شود. با توجه به افزایش خطرات ناشی از آتش سوزی  وجود کپسول آتش نشانی برای هر محل و مکانی حتی ماشین نیز مفید می باشد. بنابراین امروزه تعداد زیادی از کارخانجات به تولید و ساخت انواع مختلف کپسول آتش نشانی می پردازند. و از آنجایی که آتش سوزی جزء حوادث غیر مترقبه می باشد. و همواره خسارت های مالی و جانی را به همراه دارد خرید کپسول آتش نشانی برای مهار و خاموش کردن آتش به یک امر مهم تبدیل شده است. از انواع کپسول آتش نشانی می توان به کپسول آب و گاز، کپسول آتش نشانی پودرو گاز و کپسول آتش نشانی co2 اشاره کرد. 

کپسول آتش نشانی

 استفاده از کپسول آتش نشانی

همانطور که بیان شد با توجه به خطرات آتش سوزی، از کپسول های آتشنشانی عموما در رستوران ها، کافی شاپ ها، واحدهای صنعتی و مسکونی برای کاهش خطرات ناشی از آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. و ازطرفی با توجه به استانداردهای موجود وجود کپسول آتش نشانی در این مکان ها ظزوری می باشد. که انواع کپسول آتش نشانی، را بر اساس شکل ظاهری و مواد تشکیل دهنده آن به گروه های مختلفی تقسیم میشود. به عنوان مثال کپسول های پودر و گاز نمونه ای از انواع کپسول آتش نشانی می باشد. صرف نظر از اینکه از چه نوع کپسولی استفاده می کنید می بایست آن را شارژ کنید و سالانه آن را بازررسی نمود تا در صورت عیب دار بودن ؛ نقص آن مورد تعمیر قرار بگیرد. مواد تشکیل دهنده پودر کپسول آتش نشانی با توجه به نوع کپسول متفاوت می باشد. کپسول های حاوی co2 به صورت کلی این نوع کپسول ها از co2 و گاز پر شده است. همانطور که انواع کپسول آتش نشانی با استفاده از مواد گوناگونی پر شده است. روش  استفاده نیز متفاوت خواهد بود و هنگام استفاده از انواع کپسول آتش نشانی باید نکات خاصی را مورد استفاده قرار دهید. هنگام انتخاب بهترین مارک کپسول آتش نشانی باید به سایز، نوع کپسول و نوع استفاده توچه داشته باشید. همواره توجه داشته باشید زمان شارژ کپسول آتش نشانی به صورت سالانه است و هر سال می بایست کپسول آتش نشانی علاوه بر شارژ مورد بازرسی و تعمیر نیز واقع شود.

فروشگاه آتش مهار البرز، نماینده فروش انواع برندهای کپسول آتش نشانی می باشد. برای خرید کپسول آتش نشانی با قیمت مناسب با شماره 09128687289 تماس بگیرید و یا به شعبات فروشگاه آتش مهار البرز مراجعه نمایید.

ویژگی کپسول آتش نشانی

انواع کپسول آتش نشانی عموما به صورت استوانه های فلزی می باشند که درون آن با استفاده از آب و یا  ترکیبی از یک یا چند خفه کننده مانند دی اکسید کربن و .... پر شده است. و زمانیکه اهرم موجود در بالای سر محفظه استوانه ای به بیرون کشیده شده باشد مواد درون آن به  سرعت از مجرای شیر کپسول آتش نشانی به بیرون منتقل میشود.

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

 اگر شما هم به دنبال انخاب بهترین کپسول آتش نشانی می باشید. لازم است قبل از انتخاب و خرید بهترین مارک کپسول آتش نشانی به این نکات توجه کنید. استاندارد ساخت کپسول آتش نشانی در ایران ثابت می باشد بنابراین تمام شرکت های سازنده کپسول آتش نشانی می بایست این نکات و استانداردها را رعایت کنند. از مهم ترین  نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید این امر می باشد که از کپسول برای چه محیطی می خواهید استفاده نمایید. هر نوع کپسولی را برای هر نوع آتشی نمی توان استفاده کرد. به عنوان مثال نمی توان از کپسول آتش نشانی آب و گاز  برای آتش های الکتریکی استفاده کرد دلیل این امر هم رسانا بودن آب می باشد.

واحد شمارش کپسول آتش نشانی

واحد شمارش کپسول آتش نشانی، عدد می باشد. جهت مشخص کردن تعداد کپسول آتش نشانی مورد نیاز برای ساختمان  و محیط می توانید متن فاصله استاندارد کپسول آتش نشانی از یکدیگر را بخوانید.

وزن کپسول آتش نشانی

وزن انواع کپسول آتش نشانی پودرو گاز با استانداردهای ایران به شرح زیر است. برای کپسول های پودرو گاز نیز به همین صورت است با این تفاوت که 6 کیلوگرم حداقل وزن برای این نوع کپسول می باشد.


کپسول پودر و گاز ۱ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز ۲ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز ۳ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز ۴ کیلوگرمی

کپسول پودرو گاز ۶ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز ۱۲ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز  ۲۵ کیلوگرمی

کپسول پودر و گاز ۵۰ کیلوگرمی

 

خاموش کننده پودری

خاموش کننده های پودری دارای محفظه استوانه ای شکل می باشد که دارای...

کپسول های آتش نشانی در منزل

آتش سوزی یکی از بدترین اتفاق هایی است که ممکن است برای شما اتفاق...

کپسول آتش نشانی پودر و گاز

ساختمان کلی کپسول آتش نشانی پودر و گاز در تمام کپسول آتش نشانی پودر...

کپسول آتش نشانی بیوورسال

کپسول بیوورسال چیست بیوورسال یک خاموش کننده بی نظیر می باشد. که با...

کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش نشانی یکبار مصرف از نمونهتجهیزات ایمنی و اطفای حریق می...

كپسول آتش نشانی آب و گاز

کپسول های آتشانی آب و گاز از انواع کپسول های آتش نشانی می باشد. اين...

در سوانح تصادف , آتش سوزی خودروها یکی از بیشترین پیش امدهایی است گه...

کپسول آتش نشانی فوم

کپسول آتش نشانی فوم (کف) یکی دیگر از انواع کپسولهای آتش نشانی میباشد...

کپسول آتش نشانی CO2

خاموش كنند های گاز كربنیك ( CO 2 ): از سالهای قبل دی اكسید كربن(CO2)...