سبد خرید شما خالی می باشد.
0
خاموش کننده پودری

خاموش کننده های پودری دارای محفظه استوانه ای شکل  می باشد که دارای مقداری پودر و نوعی گاز مناسب برای تامین فشار جهت بیرون راندن مواد می باشد. نوع گازهایی که برای تامین فشار جهت بیرون راندن پودر استفاده می شود گاز ازت یا گاز CO2 می باشد. یک  عقربه بر روی شیر قرار دارد که با قرار گرفتن بر روی محفظه قرمز یا سبز فشار موجود در کپسول را نشان می دهد اگر عقربه بر روی شیر، ناحیه سبز رنگ را نشان دهد. بیان گر فشار مناسب در داخل کپسول می باشد و در صورتی که قرمز باشد نشان دهنده عدم فشار مناسب در داخل کپسول آتش نشانی می باشد با فشار دادن اهرم محفظه خروج باز شده و گاز به شدت از کپسول خارج می شود. بنابراین مکانیزم کاردکرد و استفاده از خاموش کننده های پودری بسیار ساده می باشد. برای شارژ کپسول آتش نشانی نوع پودری نیز باید مانند سایر کپسول های آتش نشانی به مراکز شارژ کپسول آتش نشانی مراجعه نمایید.

انواع خاموش کننده پودر و گاز بالن دار

منبع تامین کننده فشار در این نوع خاموش کننده ها گاز مایع CO2 می باشد که با توجه به محل قرارگیری بالن به بالن داخل و بالن خارج تقسیم می شوند.

خاموش کننده پودر و گاز بالن داخل

کارکرد این نوع خاموش کننده به صورتی است که هنگام استفاده با فشار دادن یک اهرم یا با ضربه زدن بر روی یک صفحه، سوزن مربوطه محفظه را سوراخ کرده و باعث آزاد شدن گاز داخل بالن میشود. و موجب آزاد شدن گاز CO2  شده و آن هم به نوبه خود باعث اعمال فشار و راندن پودر به خارج می شود. به این دلیل که محفظه گاز داخل سیلندر قرار دارد به عنوان بالن داخل شناخته می شوند.

کپسول آتش نشانی پودری

خاموش کننده پودر و گاز بالن خارج

ای نوع خاموش کننده پودری دارای دو محفظه می باشد. یک محفظه استوانه حاوی پودر ویک کپسول یا بالن کوچک  حاویCO2  می باشد که هنگام استفاده شیر بالن توسط استفاده کننده باز می شود. و فشار لازم برای بیرون راندن مواد تامین می شود. و به دلیل قرار گرفتن کپسول گاز در یک کپسول یا بالن دیگر با نام بالن خارج نیز شناخته می شود.

نکته ای که هنگام استفاده از خاموش کننده پودری باید به آن توجه کنید

توجه داشته باشید که اگر پودر موجود درون کپسول های پودری به علت رطوبت کلوخه شده باشد عملا کارائی خود را از دست داده است. بنابراین لازم است قبل از استفاده و هر چند وقت یکبار کپسول را با دقت سر و ته کرده و تا از کلوخه شدن مواد جلوگیری نمایید. اگر این کار را انجام ندهید تنها عاما فشار که گاز می باشد از داخل کپسول خارج می شود. از خاموش کننده پودری برای خاموش کردن آتش های نوع A,B,C مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات خاموش کننده پودری

  • برای سه نوع آتش سوزی نوع A,B,C مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دارای بدنه قرمز می باشد.
  • وجه تمایز کپسول های پودری با کپسول های CO2 وجود خط جوش بر روی بدنه کپسول می باشد.
  • كيفيت بالا و بهاء مناسب
  • رنگ آمیزی استاندارد جهت شناسایی فوری
  • عملكرد موثر در درجه حرارت بالا و پايين
  • تماماً تست شده توسط دستگاه هاي الكترونيكي تشخيص نشتي
  • دارای سر شلنگ گاز انبری می باشند.
  • لوله تخلیه و شیر کنترا این نوع خاموش کننده نباید در جای مرطوبی باشد.
  • مواد استفاده شده درون این کپسول ها سمی نمی باشد ولی از ان جهت که شیمیایی می باشد می تواند موجب التهاب مجاری تنفسی شود.

خرید خاموش کننده پودری

جهت خرید خاموش کننده پودری می توانید با فروشگاه آتش مهار البرز با شماره 09128687289 تماس بگیرید. مجموعه ای متنوع از انواع خاموش کننده پودری، بیوورسال،CO2 و.... جهت دریافت مشاوره و خدمات کپسول آتش نشانی با ما تماس بگیرید.